Categories
other

Nowości w warsztacie ciężkim

Życie w Warszawskim Hackerspace powoli wraca ku normalności. Nadal produkujemy przyłbice pro bono, ale zamówień co raz mniej, więc możemy wznowić pozostałą działalność.

W ostatnich tygodniach wprowadziliśmy wiele usprawnień w naszym warsztacie ciężkim:

Blat “barowy”. Zamontowaliśmy nowy blat, do pracy na stojąco!

Wózek na drewno. Przejrzeliśmy cały składzik drewna, które mamy, zredukowaliśmy go o połowę, i zbudowaliśmy nowy wózek na kantówkę i mniejsze płyty. Jest na kółkach!

Tablica na elektronarzędzia. Zamieniliśmy regał z półkami, na które rzucane były elektronarzędzia na tablicę, na której każde elektronarzędzie ma swoje dedykowane miejsce. Każde narzędzie ma przyklejone zalaminowane zdjęcie z poprawną orientacją odłożonego narzędzia.

Wózek na taśmówkę. Zespawaliśmy ramę z kółkami na piłę taśmową do metalu. Przygotowaliśmy też półkę na pozostałe piły, i odpływ chłodziwa do pojemnika. Planujemy dodać tu małą pompę do cyrkulacji chłodziwa..

Bridgeport. Powróciliśmy do naprawy naszej frezarki CNC. Przyspawaliśmy nowe zęby do półośki która przenosi moc z silnika na wrzeciono (stare były zespawane niewspółosiowo), przygotowaliśmy nowy komputer sterujący. Został jeszcze montaż nowej klawiatury i hamulca wrzeciona.

Porządki, porządki, porządki! Sprzątanie, pozbywanie się zbędnych przedmiotów, pakowanie podobnych przedmiotów w nowe pudełka, inwentaryzacja — brudna robota, ale ktoś to musiał zrobić! 😉

W najbliższych tygodniach planujemy zespawać wózek z szufladkami na narzędzia do obróbki metalu, stół spawalniczy, i dokończyć porządkowanie. Mamy też pomysły na nowy kącik szlifierski i nowy kącik stolarski.