Categories
other

Sznurki Inspiracji [tydzień 7/11]

Wzorem Nata Torkingtona i jego cyklicznej rubryki Four short links z portalu O’Reilly Radar chciałbym zacząć na naszym blogu cotygodniowy wpis pod tytułem Sznurki Inspiracji  – zbiór kilku subiektywnie wybranych linków pokazujących fascynujacy świat ludzi, którzy wolą być bardziej twórcą niż tworzywem(/warzywem/konsumentem – niepotrzebne skreślić).

  • Pierwszy link to prezentacja Dale’a Dougherty: Każdy jest twórcą/We are makers. Krótkie wystąpienie z ideą mówiącą o tym, że w każdym z nas drzemie twórca, wynalazca, racjonalizator i artysta. Trzeba tylko pozwolić sobie na eksperymentowanie i dobra zabawa gwarantowana. Bo po to przecież budujemy nasz własny Hackerspace, n’est-ce pas? A może uda nam się nawet zorganizować w przyszłości Polski Maker Faire :)?
  • Drugi link to Float Documentary (samo video tutaj)- trailer przygotowywanego filmu dokumentalnego o świecie konstrukcji ultralekkich modeli latających. Ponad 30 minut w powietrzu korzystając z energii jednej, skręconej gumki modelarskiej – ktoś może przyjmuje wyzwanie?

Leave a Reply