Categories
events other

HS-WAW na hackwaw #2

W weekend 10-11 listopada odbyła się druga edycja hackwaw.com a w imprezie udział wzięło kilka osób z naszego hakerspejsu. Drużyna, w której pracował Paweł, budowała robota do teleprezencji (nazwa robocza: “Controlled Highly Universal Junk”). Telefon na robocie miał pokazywać twarz użytkownika i transmitować głos. Z drugiej strony na drugim telefonie użytkownik miał widzieć i słyszeć wszystko co widzi i słyszy robot.
Robot wyglądał tak:

Robot drużyny Pawła

Drugim projektem, w którym brali udział nasi członkowie była próba zbudowania wieżyczki do zestrzeliwania balonów, z wykrywaniem koloru. Idea narodziła się z rozmyślań o tym, w jaki sposób zmotywować ludzi do działania dla “dobra społeczności”.
Ktoś wpadł na pomysł aby zamknięcie zadania na redmine powodowało automatyczne zestrzelenie balonu unoszącego się pod sufitem w hakerspejsie (kolor balonu odzwierciedla typ zadania).
Zespół składał się z (w kolejności alfabetycznej): att, entomba, q3k, viroosa. Dodatkowej pomocy udzielili: astral storm, tkd, Przemek. Część drużyny przy pracy wyglądała tak:

Dwa ostatnie zdjęcia pochodzą z portalu pej.cz, gdzie znajdziecie też obszerną relację z mnóstwem zdjęć: http://pej.cz/HACKWAW-2-w-obiektywie-Pejcza-a4778

Leave a Reply